Marsz szlakiem Poznaj Mrągowo

Już 11 listopada o godzinie 10.00 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wyruszy marsz pieszy, którego uczestnicy podążą miejskim szlakiem turystycznym o nazwie Poznaj Mrągowo. Ten fantastyczny szlak oznakowany został w tym roku i dedykowany jes

Już 11 listopada o godzinie 10.00 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wyruszy marsz pieszy, którego uczestnicy podążą miejskim szlakiem turystycznym o nazwie Poznaj Mrągowo. Ten fantastyczny szlak oznakowany został w tym roku i dedykowany jest zarówno miłośnikom pieszych jak i rowerowych wycieczek. Całkowita długość szlaku to blisko 12 kilometrów. Szlak wiedzie przez najważniejsze, najciekawsze punkty Mrągowa takie jak zabytki, ale pokazuje również ukształtowanie terenu, na którym zlokalizowane jest miasto. Zakończenie wycieczki planowane jest na godzinę 13.00.

Uczestnicy marszu wyruszą spod wspominanego Centrum Kultury i Turystyki i udadzą się w stronę zabytkowego kompleksu koszar wojskowych znajdującego się przy ulicy Wojska Polskiego. Właśnie w tym miejscu rozpoczyna się szlak. Do udziału w wydarzeniu gorąco zachęcają organizatorzy Centrum Kultury i Turystyki oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. Przyjść może każdy, zdecydować się na udział w marszu można nawet w ostatniej chwili, ponieważ nie ma potrzeby dokonywania wcześniejszych zapisów! Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej.