Miasteczko Westernowe Mrongoville

Informacje kontaktowe

  • Miasteczko Mrongoville
  • 11-700 Mrągowo
  • Młynowa 50
Do centrum: ~2.3 km

Wchodząc na teren Miasteczka Westernowego Mrongoville od razu rzuca się w oczy starodawny dyliżans i armata, która dawniej miała za zadanie chronić przez napaścią Indian. Jest również amfiteatr i jak to przystało na miasteczko westernowe...

Miasteczko Westernowe Mrongoville mieszczące się w samym sercu Mazur jest niezwykłym zakątkiem, w którym można poczuć odrobinę najprawdziwszego Dzikiego Zachodu! Jego budowa dobiegła końca początkiem 2008 roku i od tej pory jest wspaniałą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do miasteczka można dotrzeć drogą krajową nr 59.

Wchodząc na teren Miasteczka Westernowego Mrongoville od razu rzuca się w oczy starodawny dyliżans i armata, która dawniej miała za zadanie chronić przez napaścią Indian. Jest również amfiteatr i jak to przystało na miasteczko westernowe z prawdziwego zdarzenia... szubienica! W takim miejscu nie mogło zabraknąć Saloonu, Biura Szeryfa oraz Wioski Indiańskiej. Szczególnie w okresie letnim miasteczko westernowe tętni życiem, można zmierzyć się w licznych ciekawych konkurencjach, a także obejrzeć różne pokazy (pojedynek rewolwerowców, napad na bank i wiele innych).

Od 2015 roku wstęp na teren miasteczka jest darmowy! W ramach odpoczynku można usiąść w jednej z restauracji czy barów i skosztować interesujących dań. Jakie atrakcje czekają na przybywających do Mrongoville?

Atrakcji jest bardzo wiele. Poza wyżej już wymienionymi, można skorzystać z oferty eurobungee, spróbować sił na strzelnicy sportowej lub na mechanicznym byku rodeo, nauczyć się strzelać z łuku, przejechać się konno, odwiedzić mini zoo, nauczyć się tańca westernowego i wielu innych ciekawych rzeczy.