Informacje kontaktowe

  • Centrum Kultury i Turystyki
  • 11-700 Mrągowo
  • Warszawska 26
Do centrum: ~0.2 km

Już dnia 9 listopada w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się spektakl pod tytułem „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Spektakl ten zostanie wystawiony przez aktorów z teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Już dnia 9 listopada w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbędzie się spektakl pod tytułem „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Spektakl ten zostanie wystawiony przez aktorów z teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego, poruszającego spektaklu jest reportaż Swietłany Aleksijewicz, pisarki białoruskiej, która w tym roku otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Przez książkę Aleksijewicz przemawiają kobiety, którym było dane przeżyć wojnę, ale jednocześnie w pełni doświadczyć jej okrucieństwa. Każda z opisanych historii niesie za sobą ogromny ładunek emocjonalny, w opowieściach tych jest pełno bólu i smutku, ale nie tylko. Kobiety te nie zapominają o miłości, pytają również o istotę zła.

Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Popiołek, który zadbał w najmniejszych szczegółach o to, aby pokazać na scenie wszystkie te doświadczenia i przeżycia. Bilety na wydarzenie można nabyć w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, informacje można uzyskać pod nr tel. 89 743 34 66.