Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych już niebawem!

Już 28 lutego 2016 roku po raz czwarty odbędzie się „Tropem Wilczym - Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to największa ogólnopolska impreza dotycząca obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Już 28 lutego 2016 roku po raz czwarty odbędzie się „Tropem Wilczym - Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to największa ogólnopolska impreza dotycząca obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem imprezy jest Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza”, który zaprasza wszystkich chętnych do uczczenia pamięci „Wyklętych” właśnie za pomocą wysiłku fizycznego.

W poprzedniej edycji w 81 różnych miejscowościach udział wzięło ponad 20 tysięcy biegaczy. Długość symbolicznego dystansu, który do pokonania mają biegacze we wszystkich miejscowościach biorących udział w wydarzeniu to 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci Józefa Franczaka „Lalka”- ostatniego Żołnierza Wyklętego.

Oprócz tego, organizowany jest również na bieg na 8 km. Każda z osób biorących udział w biegu otrzyma medal pamiątkowy oraz koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych - Mariana Bernaciaka („Orlik”), Jana Borysewicza („Krysia”), Zygmunta Szendzielarza („Łupaszka”), Henryka Flame („Bartek”), Stefanii Firkowskiej („Feluś”), Danuty Sochówny („Rad”), Łukasza Cieplińskiego („Pług”), Stanisława Sojczyńskiego („Warszyc”), Emilii Malessa („Marcysia”), Edwarda Taraszkiewicza („Żelazny”).

Wziąć udział w biegach może każdy niezależnie od wieku. Wystarczy tylko wcześniej zgłosić chęć udziału i stawić się na start biegu w niedzielę 28 lutego 2016. Zarówno na biegaczy jak i kibiców czekają dodatkowe atrakcje.